My Photo
Blog powered by Typepad

Photo Albums

Main | Come on everyone! »

October 27, 2004

Comments

aidil

hello world!

how does this work?

erik wants to post in some pictures..

rani ravenina

hi guys........... 8-)

Aeronnanonfat

Hosting - to udzielanie przez dostawcę usługi internetowej zasobów serwerowni. Jeszcze precyzyjniej mówiąc polega to na "zarezerwowaniu" oddaniu do użytkowania określonej pojemności dysku twardego, na której jest dozwolone magazynować pliki tworzące tekst stron WWW i lub użyczenie powierzchni dysku jako miejsca dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna forma hostingu to udostępnienie znacznych rozmiarów dysku, a nawet zupełnego serwera czy też kilku - jako namacalnego nośnika na rzecz dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o użyczenie fizycznego miejsca (dysku lub dysków twardych) dla zmieszczenia wielorakich odmian informacji dostępnych przez Internet.Wiele usług hosting jest płatnych. Dlatego nie będziemy Cię okłamywać. Nasze usługi hostingteż są płatne, z z jedną różnicą, nasze usługi hosting są jednymi z najbardziej opłacalnych w globalnej siecie. Oferujemy hosting na najwyższym poziomie, po najniższej możliwej cenie. Przekonaj się sam i wypróbuj naszą jakość! Inwitujemy na portal internetowy. Nie będziemy Ci wmawiać, że otrzymasz od nas nieodpłatne usługi hosting. Jednakże mamy możliwość zagwarantować Ci jedną rzecz. Nasze usługi hosting są prawdopodobnie najbardziej opłacalnymi domenami, jakie możesz znaleźć w Internecie. Jednak pomimo małych ksztów za usługi hosting, proponujemynajwiększą możliwą jakość naszych domen. Nie jesteś w stanie w to uwierzyć, czy kwestionujesz jeszcze słuszność tego, co tu jest napisane? Jeżeli tak to już teraz wejdź na nasz portal i nabierz przekonania o przwdzie tej wiadomości. Nasze usługi hosting oferują najwyższą jakość w najniższej cenie. Nie będziesz musiał wypłcać ogromnych pieniędzy za usługi hosting. Proponujemy dużo upustów i okazji specjalnie dla wiernych, ale i też dla świeżych kontrahentów. Sprawdź sam i wejdź niezwłocznie. Spostrzeżesz ile jesteś w stanie zaoszczędzićz nami.

Doossyunsusia

Hosting - to udostępnianie przez dostawcę usługi internetowej zasobów serwerowni. Jeszcze ściślej mówiąc polega to na "zajęciu" daniu do wykorzystania danej objętości dysku twardego, na której jest dozwolone zapisywać pliki tworzące istote stron internetowych i bądź udzielenie powierzchni dysku jako miejsca dla plików "leżących" w skrzynce mailowej. Inna odmiana hostingu to udzielenie dużych obrębów dysku, a nawet całkowitego serwera albo kilku - jako namacalnego nośnika na rzecz dużego serwisu internetowego, portalu, grupy dyskusyjnej i innych. W każdej z nich chodzi o udostępnienie fizycznego położenia (dysku lub dysków twardych) dla umieszczenia różnych form informacji dostępnych przez Internet.Wiele usług hosting jest płatnych. Właśnie dlatego nie mamy na celu Cię kłamać. Nasze usługi hostingrównież są odpłatne, z jednym wyjątkiem, nasze usługi hosting są jednymi z najtańszych w sieci. Dajemy w ofercie hosting na najlepszym poziomie, po najmniejszej możliwej opłacie. Przekonaj się sam i sprawdź naszą jakość! Inwitujemy na stronę. Nasze usługi hostingrównież są niedarmowe, z z jedną różnicą, nasze usługi hosting są jednymi z najbardziej opłacalnych w globalnej siecie Nie możesz uwierzyć? Zobacz Jeśli tak to bezzwłocznie zajrzyjwstąp na naszą stronę internetową i nabierz przekonania o przwdzie tego wpisu Nasze usługi hosting oferują najwyższą jakość w najmniejszej cenie. Nie będziesz musiał wypłcać ogromnych kwot za usługi hosting. Proponujemy dużo rabatów i okazji celowo dla wiernych, ale i też dla nowych kontrahentów. Wpadnij już teraz na nasz portal. Zobacz ile możesz zaoszczędzić z nami.
Hosting

HenHildfuff

Angry Birds Online

Adamlambertson

Administracja powinno sie az do nauk ekonomicznych. Od momentu poczatku XX wieku, od chwili kierowanie próbowano podeprzec na naukowych podstawach, az do lat 60. XX wieku zarzadzanie pojmowane bylo jak czyn kierownicze, obejmujace nastepujace sekwencje postepowania: Planowanie, Organizowanie, Decydowanie, Argumentacja a Kontrolowanie, nazywane klasycznymi funkcjami zarzadzania. Klasyczne funkcje zarzadzania wyróznil wiodacy prym "klasyk" zarzadzania Henri Fayol. Wszelako paradygmat zarzadzania zmienil sie od chwili tego czasu radykalnie, przeto nalezaloby ponowic sie do starszej, z wiekszym natezeniem ogólnej definicji: administracja owo artyzm lub doswiadczenie rozumnego stosowania srodków dla osiagniecia wyznaczonych celów.
(Zob. tez: Kierowanie, Koordynowanie)
Inne definicje zarzadzania:
Zarzadzanie jest sztuka osiagania zamierzonych rezultatów przez innych ludzi, zarzadzajacy (menedzerowie) osiagaja cele organizacji przez organizowanie pracy innych, i nie za pomoca praktykowanie zadan osobiscie.
Zarzadzanie to dzialanie kierownicza polegajaca na ustalaniu celów a powodowaniu ich realizacji w organizacjach podleglych zarzadzajacemu, na podstawie wlasnosci srodków produkcji czy tez dyspozycji nimi (wg Gilinskiego).
Zarzadzanie to przedsiewziecie polegajace na dysponowaniu zasobami (wg prof. T. Pszczolowskiego).
Zarzadzanie to zestaw dzialan (planowanie, organizowanie, argumentacja, kontrola) skierowanych na zasoby organizacji (ludzkie, finansowe, rzeczowe, informacyjne) wykorzystywanych sposród zamiarem osiagniecia celów organizacji. (wg Griffina).
Zarzadzanie to porzadkowanie chaosu (wg prof. B.R. Kuca)
W odniesieniu az do organizacji gospodarczych miast slowa administracja uzywa sie nieraz terminu kierowanie biznesu (ang. Business Administration). Misja administracji biznesu ujmuje krótkie okreslenie: "Administracja biznesu ma zapewnic, azeby zostalo zrobione owo, co ma byc zrobione". Administracja biznesu jest dyscyplina akademicka, i porzadek uniwersytetów tudziez szkól biznesu nadaje stopien magistra z tej dyscypliny (Master of Business Administration, w skrócie MBA).
Spis tresci
1 Sprawa zarzadzania
2 Przedmiot zarzadzania w organizacjach
3 Administracja operacyjne - kierowanie czynnikami konkurencyjnosci
4 Inne podmioty zarzadzania
5 Teoretycy zarzadzania
6 Zobacz tez
7 Linki zewnetrzne
Przedmiot zarzadzania

Podmiot zarzadzajacy nie wiecznie jest tym, jaki wyznacza cele. Przykladem takiej sytuacji przypadkiem stanowic zrzeszenie wojskowa, która ma do spelnienia okreslona misje, tymczasem ani bialoglowa sama, ani jej dowódcy (podmioty zarzadzajace) nie formuluja tej misji. Formuluja choc zadania (co jest az do zrobienia) zas okreslaja wartosci docelowe (ang. targets), czyli wyniki, jakie powinno sie dostac. Przyklad ów pokazuje, iz organizacja jest srodkiem osiagania celów, natomiast wiec jest przedmiotem zarzadzania. Inne typowe przedmioty zarzadzania majace identycznosc to obejscie, grupa ludzi, czlon. Przewaznie wypelniaja one klasyczne funkcje zarzadzania, przeto - prócz wyjatki - powiemy, ze sprawa zarzadzania majacy tozsamosc jest na caloksztalt podmiotem zarzadzania.
Z wyjatkiem szczególnych przypadków, kiedy np. zarzadzanie osobistym budzetem za posrednictwem pojedyncza osobe badz komenderowanie gospodarstwa w pelni samowystarczalnego, osiaganie zamierzonych wyników zalezy w czesci od dzialania innych podmiotów. Przeto administracja obejmuje równiez stosunki (zwiazki) podmiotu sposród otoczeniem.
Kazdy osoba w swym dzialaniu wykorzystuje zasoby. Zasoby sa przedmiotem zarzadzania. Do najwazniejszych naleza zasoby ludzkie (sila robocza oraz jej kwalifikacje), zasoby finansowe, aktywa materialne (srodki trwale) i okres. Ostatnio raz po raz wiekszego znaczenia w dzialaniu organizacji nabieraja zasoby srodowiska naturalnego zas zasoby niematerialne (np. licencje, prawa autorskie), madrosc i stosunki sposród otoczeniem spoleczno-gospodarczym zaliczane az do zasobów kapitalu niematerialnego (ang. intangibles, intangible capital). Ergo w zarzadzaniu zasobami wyrózniamy najczesciej:
zarzadzanie zasobami ludzkimi,
zarzadzanie finansowe,
zarzadzanie aktywami,
zarzadzanie czasem,
zarzadzanie srodowiskiem,
zarzadzanie wiedza,
Psychologia
zarzadzanie kultura
zarzadzanie relacjami, glównie istotne ostatnimi czasy administracja zwiazkami z klientem,
zarzadzanie kapitalem niematerialnym,
zarzadzanie problemami,
zarzadzanie konfliktami,
zarzadzanie stresem,
zarzadzanie jakoscia,
zarzadzanie ryzykiem,
zarzadzanie emocjami,
zarzadzanie nieruchomosciami,
zarzadzanie wartoscia firmy - Value Based Management.
Przedmiot zarzadzania w organizacjach

Przeznaczeniem organizacji jest systematyzowanie (porzadkowanie) dzialania jej uczestników w taki postepowanie, zeby realizowala swa misje, osiagala pozadane wyniki czy tez wykonywala swe zadania w poblizu optymalnym wykorzystaniu (zuzyciu) zasobów.
Przedmiotem zarzadzania ogólnego (ang. General Management) jest organizacja w charakterze kompleks. Az do zadan zarzadzania ogólnego nalezy administracja strategiczne, modelowanie struktur organizacyjnych zas zarzadzanie zasobami ludzkimi zas aktywami. Pomijajac tego w nowym paradygmacie zarzadzania kladzie sie obfity podkreslenie na przywództwo natomiast modelowanie kultury korporacyjnej.
Przedmiotem zarzadzania funkcjonalnego sa zadania ewentualnie autonomicznych czesci organizacji, które nazywamy funkcjami. Wedle jednej sposród definicji (H. James Harrington) zatrudnienie w organizacji owo zespól ludzi wykonujacych to samo misja. Najwazniejsza dziedzina zarzadzania funkcjonalnego jest kierowanie operacjami, utozsamiane kiedys z zarzadzaniem produkcja, tudziez dzisiaj czestokroc okreslane ogólniej w charakterze administracja wytwarzaniem wyrobów tudziez uslug. Teraz wzgledne wplyw zarzadzania funkcjonalnego zmniejsza sie, jako ze w coraz to wiekszym stopniu uzupelniane jest ono a po czesci zastepowane zarzadzaniem procesowym.
Przechodzenie z zarzadzania funkcjonalnego na administracja procesowe jest zjawiskiem charakterystycznym dla wspomnianej zmiany paradygmatu zarzadzania. W tym nowym paradygmacie kierowanie operacjami mozna tyczyc sie jak administracja czynnikami konkurencyjnosci.
Zarzadzanie operacyjne - zarzadzanie czynnikami konkurencyjnosci

Wyróznia sie trójka klasyczne czynniki konkurencyjnosci: postac, wartosc a roznoszenie. Zapewnienie wymaganej przy uzyciu gielda jakosci produktu (wyrobu wzglednie uslugi wzglednie pakietu produkty+uslugi), kosztu nabycia oraz uzytkowania produktu a wymaganej ilosci, róznorodnosci, terminowosci dostaw produktu tudziez szybkosci realizacji zamówien decyduje o konkurencyjnosci produktu, czyli o jego atrakcyjnosci rynkowej w porównaniu sposród innymi produktami. Z wyjatkiem czynników klasycznych duzego znaczenia nabieraja ostatnio takie czynniki, podczas gdy bieglosc obslugi klientów (ang. Customer Service) oraz cechy jakosci wykraczajace nie zwazajac na postac konstrukcji tudziez wykonania, np. ekologicznosc oraz obronnosc produktu tudziez procesu produkcji.
Zapewnienie jakosci na tryb schematyczny jest zadaniem kontroli jakosci. Monitoring jakosci jest funkcja organizacyjna. Dogladanie jakosci wykonuje swoje obowiazek w ów podejscie, ze sposród wytworzonych produktów wybiera produkty spelniajace wymagania i kwalifikuje je w charakterze nadajace sie az do przekazania klientowi zewnetrznemu czy tez wewnetrznemu. Produkty nie spelniajace wymagan zostaja odrzucone za pomoca kontrole jakosci i kierowane do poprawek, do naprawy albo do zlomowania.
Zapewnienie jakosci na badania dzisiejszy (w nowym paradygmacie zarzadzania) polega na zapewnieniu doskonalosci procesu wytwarzania a dostarczania. Podstawa takiego postepowania jest stwierdzenie, ze jesliby praca na kazdym etapie procesu jest wysokiej jakosci, to na wyjsciu procesu powstaje artykul wysokiej jakosci. W praktyce parametry charakteryzujace postac produktu musza oznaczac sie w okreslonych tudziez waskich granicach. Gdyby w rzeczy samej jest, mówi sie, iz proces jest nieruchomy. Jak tymczasem zostanie stwierdzone, ze blizej nie okreslony sposród parametrów jakosci produktu nie miesci sie w zadanych granicach, nalezy poszukac w procesie miejsc, które sa przyczyna defektu, i potem skreslic owe przyczyny. W ów badania realizowane jest sprzezenie zwrotne miedzy wyjsciem procesu, a miejscami w procesie decydujacymi o jego doskonalosci.
Opisany procedura sterowania procesem jest istota Kompleksowego Systemu Sterowania za sprawa Forma - (ang. TQC - Total Quality Control). W praktyce olbrzymia wieksza czesc procesów to procesy nieciagle. W takich procesach tak jak obróbka, gdy oraz postac produktu na wyjsciu maja nature statystyczna. W odniesieniu az do takich przypadków tudziez w odniesieniu az do procesów biznesowych mówimy o statystycznym sterowaniu procesami (ang. SPC - Statistical Process Control).
Zarzadzanie kosztami na sposób standardowy ma na celu redukcje kosztów dzialania organizacji. Dwa najpowszechniejsze srodki prowadzace az do tego owo kontroling kosztów polegajacy na narzuceniu dyscypliny budzetowej (patrz: budzet, budzetowanie) wszystkim komórkom organizacyjnym a czynienie oszczednosci.
W zarzadzaniu procesowym w zastepstwie o redukcji kosztów mówi sie o redukcji strat. Podstawa programu redukcji strat jest pogrupowanie strat. W odniesieniu az do niektórych procesów zas funkcji, takich kiedy proces produkcji, badz utrzymanie ruchu, punktem wyjscia az do klasyfikacji strat jest segmentacja standardowa (np. siódemka rodzajów strat produkcyjnych, tzw. Szesc Wielkich Strat w pierwszym standardzie Total Productive Maintenance, szesnastka glównych strat w drugim standardzie tego systemu). W praktyce najpowszechniejszym przedsiewzieciem majacym na celu redukcje strat jest eliminowanie z procesu wszystkich elementów, które nie przynosza wartosci dodanej, sa marnotrawstwem (patrz Muda). Przedsiewzieciem kompleksowym jest wyszczuplanie procesów (ang. streamlining). Przewaznie nie ogranicza sie ono az do eliminowania elementów zbednych, atoli wymaga przeprojektowania procesu. Podstawowa metodologia wyszczuplania procesów, takze produkcyjnych kiedy oraz biznesowych, jest technika przemyslowa - metanauka wspierajaca kierowanie operacyjne, traktowana raz za razem jak samodzielna zasieg zarzadzania.
Najprostszy sprawa konkurowania w oparciu o koszty to konkurencja cenowa. Na niektórych rynkach, glównie rynkach profesjonalnych, wysoka cena produktu jest akceptowana ponizej warunkiem niskich kosztów eksploatacji produktu i niskich kosztów wylaczenia produktu sposród eksploatacji. W takich przypadkach artykul konkurencyjny kosztowo to artykul o niskim koszcie cyklu zycia.
Dostawa w charakterze faktor konkurencyjnosci jest slusznie wiazka kilku róznych czynników, które - zaleznie od momentu stosunki (gl. od obszaru produktowo-rynkowego oraz sytuacji konkurencyjnej) - maja wieksze albo mniejsze ranga. Az do najwazniejszych sposród nich nalezy solidnosc dostaw, alias napelniacz przez dostawce obietnic dotyczacych terminu dostawy. Teraz rosnie waga szybkosci dostaw, inaczej czasu, kto uplywa od czasu momentu otrzymania zamówienia dzieki dostawce do momentu dostarczenia towaru na polozenie przeznaczenia. Czynnikiem podstawowym jest przyrzeczenie wymaganej ilosci towaru, przeciez w ramach tego rosnie waga róznorodnosci produktów. Jarmark wymaga poniewaz coraz to bardziej róznorodnych produktów dostarczanych co chwila czesciej a w co chwila mniejszych partiach. Dokonanie tego warunku wymaga elastycznosci systemu produkcyjnego, która jest tym wieksza, im krótszy okres a mniejszy koszt przestawiania (przezbrajania - patrz SMED).
Jak wspomniano w góre, jakosc, wartosc i roznoszenie nie sa jedynymi czynnikami konkurencyjnosci. Poreka pozostalych waznych chwilowo czynników konkurencyjnosci odbywa sie na skros administracja srodowiskiem i kierowanie bezpieczenstwem.
Wyszczuplanie procesu zwykle prowadzi równoczesnie do jego przyspieszenia.
Prawidlowo prowadzone przeprojektowanie procesu pozwala osiagnac symultanicznie redukcje kosztów tudziez poprawe jakosci produktu. Przeprojektowanie radykalne procesów biznesowych owo reengineering, kto praktyczny jest teraz niezmiernie okazjonalnie, bo radykalizm jego metodologii przynosi w warunkach przemyslowych na pelnia wiecej efektów negatywnych, anizeli pozytywnych. Do mniej radykalnych metodologii doskonalenia procesów naleza Business Process Redesigning a Ulepszanie Procesów Biznesowych (ang. Business Process Improvement).
Inne podmioty zarzadzania

Gospodarka przyswajajaca (zbieractwo, myslistwo, rybolówstwo, pierwotne rolnictwo) wykorzystuje ograniczone zasoby naturalne, tym samym jej celem jest nie nic bardziej blednego nabywanie a wykorzystanie tych zasobów, atoli i ich opieka. Wystepuja tu nic bardziej blednego niektóre, niezbedne elementy zarzadzania, gdy dekompozycja pracy, planowanie robót gospodarskich a koordynowanie ich zas proste czynnosci administracyjne, jak wpis inwentarza.
W gospodarce pierwotnej (samowystarczalnej) równie gdy w gospodarce przyswajajacej zas w wielu formach gospodarki kolektywnej (np. zagospodarowanie dzialów wodnych, ekonomia lesna) praca na caloksztalt nie ma ustalonej ceny, stad nie musi nastepowac po tej stronie w ogóle zarzadzanie finansowe. Nie wystepuje tedy administracja strategiczne, i administracja operacyjne ogranicza sie do organizacji pracy.
W gospodarstwach rolnych a w najprostszych formach dzialalnosci gospodarczej, gdy znikomy handel, uslugi a fabrykacja (rzemioslo) wystepuja elementy strategii a zarzadzania zasobami (poniewaz wystepuje substytucja pracy, kapitalu tudziez energii), kierowanie jakoscia natomiast zrzeszenie pracy. Kategoria wynikowa jest tu profit lub zarobek, wystepuje totez zarzadzanie zakupami, niemniej jednak nie wystepuje zarzadzanie kosztami.
W gospodarstwach domowych podstawowym zagadnieniem zarzadzania jest przeznaczenie dochodu i dysponowanych zasobów pracy natomiast czasu pomiedzy konsumpcje biezaca (w tym wakacje, odpoczynek zas rozrywka), oszczednosci a inwestycje w przyszlosc (np. edukacje).
Szczególna dziedzina zarzadzania jest zarzadzanie osobiste, którego podmiotem jest jednostka, i przedmiotem na caloksztalt jej budzet czasu. Zarzadzanie czasami za punkt wyjscia bierze uswiadomienie sobie z wykorzystaniem jednostke hierarchii wartosci dotyczacej tego, co jest gwoli niej grunt w jej zyciu. Celem jest racjonalne gospodarowanie czasem, tzn. alokowanie go wg priorytetów wynikajacych z owej refleksji. Rzemioslo zarzadzania niekiedy bywa dodatkowo istotnym atutem pracownika w organizacji.
Inna szczególna dziedzina zarzadzania sa sytuacje szczególne; wyróznia sie na przyklad administracja katastrofami, kierowanie konfliktami, kierowanie kryzysowe.
Historycznie najwczesniejsza, w pelni dojrzala dziedzina zarzadzania jest administracja terytorialna a panstwowa. Najwczesniej uksztaltowala sie administracja miast (prawdopodobnie w 2 polowie VI tysiaclecia p.n.e.), bo miasta powstaly zanim powstaly panstwa.
Teoretycy zarzadzania

The comments to this entry are closed.